Browar pod zamkiem

Aktualności

WAKACYJNE SPOTKANIE Z MONIKĄ SZYMANIK

2020-08-10

Wakacyjne spotkanie z Moniką Szymanik autorką książki "Kamienica w lesie"

Szczecińskich fotografów i wszystkich mieszkańców zafascynowanych zabytkową architekturą naszego miasta, zapraszamy na wakacyjne spotkanie z Moniką Szymanik, autorką wyjątkowej książki „Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki”. Zafascynowana pięknem przedwojennej zabudowy, szuka budynków z duszą i historią, aby je pokazać i ocalić od zapomnienia. Książka jest osobistym zapisem odkrywania najpiękniejszych zakątków miasta i jego tajemnic.   

TERMIN:  20 sierpnia o godzinie 18:00

MIEJSCE:  Browar Pod Zamkiem

WSTĘP: bezpłatny

 

Podczas spotkania zabierzemy Państwa w podróż w czasie. Obejrzymy fotografie miejsc, które w codziennym biegu mijamy nie zawsze zwracając na nie uwagę. A które kryją w sobie ślady minionych lat.   Poznamy również historię powstania naszego lokalu. 

Jedna praca autorstwa Moniki Szymanik zaprezentowana podczas wystawy, będzie dostępna na sprzedaż, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Tak autorka mówi o swoim albumie:

„Książka „Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki” to mój fotograficzny zapis wędrówki po stareńkim Szczecinie. W listopadzie 2018 założyłam konto na instagramie Kamienica_w_lesie, żeby zobaczyć czy ktokolwiek będzie zainteresowany książką. Po roku książka się ukazała i została niezwykle ciepło przyjęta. Pokazuje to jak duża jest potrzeba społeczna na takie publikacje. Na spotkania z książką zapraszam do stareńkich miejsc, które w niej pokazałam bądź do innych, które są na co dzień niedostępne. Gdyż oprócz pokazania stareńkiego Szczecina moimi oczami i sercem niesłychanie ważne jest dla mnie wzmacnianie lokalnej tożsamości. Album, który zawiera zdjęcia i opisy zawarte na moim profilu instagramowym pokazuje, że media społecznościowe mogą się przyczynić do zbudowania wspaniałej społeczności zakochanej w swoim mieście i ciekawej jego przeszłości. Album zawiera na 192 stronach 278 zdjęć wybranych z 7 tysięcy. Wszystkie zostały wykonane przeze mnie telefonem komórkowym w 2019 roku”.  

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij

POBIERZ MENU
Browaru Pod Zamkiem

X