Browar pod zamkiem

Aktualności

WARSZTATY

2020-02-28

Warsztaty 12 marca 2020 / godzina 16:00

12 marca 2020 o godzinie 16:00 zapraszamy Was do udziału w Warsztatach "Jak powstaje piwo" .Nieważne czy jesteś turystą, czy szczecinianką/szczecinianinem - odkryj Szczecin na nowo.

Przygotowaliśmy wraz z Pivnym Szczeciniem dla Was specjalne warsztaty podczas, których będziesz mógł Zwiedzać & Degustować. Warsztaty zaczynamy spacerem i kończymy w Browarze Pod Zamkiem.

W programie: 

  •  SPACER prowadzony przez miejskiego przewodnika Tomasza Wieczorka znanego z wycieczek odbywających się w ramach wydarzenia PIVNY SZCZECIN. Podczas spaceru poznasz wiele ciekawych historii związanych z dziejami i zabytkami Grodu Gryfa, nie zabraknie również legend związanych z miastem,  jak i poszczególnymi miejscami oraz dziejami Szczecina. Podczas spaceru porozmawiamy również o historii piwa. Skąd wzięła się nazwa piwnica, czy też samo słowo piwo? Jak piwo potrafiło wpływać na życie, a nawet przebieg bitew? Dlaczego doszło do buntu piwnego w Szczecinie? Co łączy piwo z chlebem? W jaki sposób piwo ratowało życie? Czy mitologiczny gryf ma swoje początki w tych samych stronach co… piwo? Spacert potrwa ok 1 h.

  • WARSZTATY Z PIWOWAREM “Jak powstaje piwo. ” 

Warsztaty poprowadzi utytułowany piwowar Browaru Pod Zamkiem - Jarosław Jurga i potrwają ok 1,5 h. Podczas warsztatów zobaczysz profesjonalną warzelnie piwa, poznasz proces technologiczny, dowiesz się o naszej instalacji browarniczej, o surowcach piwowarskich przez nas wykorzystywanych czy o smakach piwa. Dodatkową atrakcją będzie możliwość degustacji naszych piw prosto ze zbiorników leżakowych jak również przedstawienie kilku ciekawostek z bogatego Świata Piwa.  


Po zakończeniu warsztatów otrzymasz pamiątkowy Certyfikat ukończenia pierwszego etapu wtajemniczenia w proces warzenia piwa oraz pamiątkowy kufel Browaru Pod Zamkiem.

  • dodatkowo w cenie warsztatów otrzymasz  ???? degustacyjny pokal PIVNY SZCZECIN i mapka - doskonała, praktyczna pamiątka

Liczba uczestników spaceru jest ograniczona.

Bilety można nabyć w w Centrum informacji turystycznej Visit Szczecin pl. Żołnierza Polskiego 20, 70-551 Szczecin, tel.:  91 434 04 40

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij

POBIERZ MENU
Browaru Pod Zamkiem

X